Het Stadsbestuur trekt 1,2 miljoen euro uit voor het project Warmtenet Noordwest. Daarbij wordt aardwarmte kilometers diep uit de bodem gehaald voor de verwarming van gebouwen.
Aan de noordkant van de Zernikecampus is een geothermische bron die aan scholen en elfduizend huizen in het noorden van de stad warmte kan leveren. Voor de gebouwen in Paddepoel, Selwerd, Vinkhuizen, Kostverloren en Zernike is dan niet langer aardgas nodig.
De gebruikers hebben daardoor lagere energielasten. Ook de woningcorporaties zijn bij het project betrokken.
Volgende maand wordt duidelijk of het project haalbaar is. Zo ja, dan wordt in april volgend jaar de put gebouwd, daarna wordt het warmtenet gefaseerd aangelegd.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een nadere inspectie…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…