foto: Dieuwert Tuinstra
Het Stadsbestuur gaat ruim 14 miljoen euro per jaar investeren in armoedebeleid. Het college vindt de aanpak van armoede best succesvol, maar wil meer ruimte geven aan nieuwe initiatieven.
Speerpunt is het verbinden van mensen en initiatieven, want dat werkt inspirerend, aldus wethouder Mattias Gijsbertsen. Armoede en schulden liggen aan de basis van veel andere welzijnsproblemen als gezondheid, veiligheid en participatie.
De gemeente wil ook de voedselbank meer steunen, delen van de stadjerspas voor een bredere groep beschikbaar maken en meer te doen aan schuldhulpverlening en inkomensondersteuning.
Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…
Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…
Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…
De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
Bekijk reacties
Dus ook de voedselbank welke in HET MONSTRUM gehuisvest gaat worden profiteert dubbel.
Meer subsidie en geen huur, evenals voor de opvang van de dak-en thuislozen in hetzelfde gebouw.
Goeie zaak !
Hoeveel van de 14 miljoen daadwerkelijk bij minima terecht komt is de grote vraag.
Het grootste deel is overheadkosten.
Ambtenaren die een graantje meepikken van het geld van de minima.
De voedselbank is geen genezing maar een pleister.
Lekker goedkoop makkelijk én je kunt er de publiciteit mee halen.
Laat minima zélf beslissen en verhoog hun inkomen.
Dat noem ik niet investeren, dat betekend voor 90% dat ze geld over de balk gaan gooien.