Categorieën: Wijken

Mogelijk jongerenhuisvesting in school Heinsiusstraat

Er komt mogelijk jongerenhuisvesting in de voormalige vestiging van het Wessel Gansfortcollege aan de Heinsiusstraat. De gemeente heeft een voorlopig verkoopcontract getekend met enkele projectontwikkelaars. Wel moet hiervoor het bestemmingsplan worden aangepast.

De gemeente verwacht dat de procedure om het bestemmingsplan te veranderen enkele maanden in beslag neemt. Ook moet er een omgevingsvergunning komen als het pand voor huisvesting geschikt wordt gemaakt.

Op dit moment is het pand tijdelijk in gebruik door Carex. Er wonen mensen als anti-kraakwacht en enkele kunstenaars hebben er een atelier.

André Huitenga

Bekijk reacties

  • Aanpassen bestemmingsplan is een wassen neus.
    En zo wordt er weer een stukje geschiedenis verpest voor studenten.

  • Het stadsbestuur moet waken, dat wij in Groningen niet alles overboord kieperen. Een projectontwikkelaar zag namelijk ook kans om op een kleine stukje grond in de sledemennerstraat een afschuwelijk gebouw te plaatsen als jongerenhuisvesting. Het ziet er niet uit!

  • Vooral doen in die wijk, slim hoor!
    Zo weet je tenminste zeker waar de problemen vandaan komen.
    Laat de kringloop en de kunstenaars er nu gewoon zitten.
    Mooie creatieve broedplaats

    • Het probleem is geld. 30 jongeren leveren meer op. De eigenaar van de panden heeft het recht op exploitatie.

      • Ik heb begrepen dat het om 130 appartementen gaat ! En hoe gaan ze controleren dat er alleen jongeren inkomen en geen studenten, want er zit een studenten stop op de heinsiusstraat.

      • Ik denk dat ze het jongerenhuisvesting noemen omdat het niet alleen voor studenten is (maar de meesten zullen het wel zijn). Studenten mogen ook prima in een jongerenwoning, het zijn immers ook jongeren.

      • Marc, natuurlijk mogen studenten in jongerenhuisvesting, alleen heeft de gemeente Groningen een lijst met straatnamen waar een studentenstop op zit. Hun eigen regel/wet. Heinsiusstraat staat daar bij,

  • ECHT NIET! Als buurt bewoners hebben we al genoeg jongeren om ons heen die voor teveel overlast zorgen! Nog meer gaat serieus niet gepikt worden! Stop die jongeren maar eens lekker met z'n allen in de Weyert, het Hoornse Meer, of in het centrum.

  • Zeer geschikte locatie voor jongeren huisvesting. Heel wat beter in zo'n vrijstaand pand dan weer in een verbouwde bovenwoning in de Korrewegbuurt.

  • De te verwachten reactie van jack..
    Enige dagen geleden was er nog een bericht dat er voldoende kamers waren in groningen.
    Hoe kan dit

    • Projectontwikkelaars zien een toename van studenten en krijgen meteen euro tekentjes voor de ogen. Zij doen niet aan lange termijn denken en de politiek ook niet. Jack z'n achtertuin grenst blijkbaar aan de Korreweg buurt van daar zijn reactie. Aan de van Oldenbarneveldtlaan (2 stappen van de Heinsiusstraat) wordt op dit moment ook een school om gebouwd in woonunits. Mooie zooi gaat dat worden daar.

      • Weer een hoop onbewezen en niet onderbouwde veronderstellingen.

        Wanneer er leegstand komt dan worden de leegstaande studentenhuizen vanzelf weer omgebouwd tot 'normale' woonhuizen. Prima toch?

  • handiger om de discussie bij die Heinsiustrsst e houden.
    Studentenstop staat op de Heinsiusstraat, fijn blijft het rustig. Nu worden er 130 appartementen gepland voor jongeren. Word het een heel ander straatje van.

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

3 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

3 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

4 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

4 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

5 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

6 uur geleden