Categorieën: Nieuws

“Als een ware zwaan schrijdt onze trots weer door het water”

Het is de trots van het Noordelijk Scheepvaartmuseum: de Emma. De afgelopen periode is het bijna honderd jaar oude schip grondig gerenoveerd, maar nu is ze klaar voor een nieuw seizoen met rondvaarttochten.

De Emma werd in 1922 gebouwd in opdracht van de Provinciale Waterstaat. Jarenlang zou de boot gebruikt worden als directievaartuig. Na haar trouwe dienst kwam het schip in 2010 te koop te staan, waarna al vrij snel het Noordelijk Scheepvaartmuseum de nieuwe eigenaar werd. Na een eerste renovatie in 2011 volgde afgelopen maanden een tweede opknapbeurt.

“De romp is weer keurig zwart geschilderd”, vertelt schipper Hans Egberts. “Daarnaast is het houtwerk volledig opnieuw in de lak gezet, is er een zonnescherm geplaatst zodat mensen die met ons een dagje gaan varen bij slecht weer droog zitten en is het luik dat toegang geeft tot de salon weer in oude luister teruggebracht.”

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • Naar mijn weten kwam de Emma door verkoop middels een openbare inschrijving eind 80`er jaren in particulier bezit. Wellicht dat deze haar in 2010 verkocht hebben aan het scheepvaartmuseum.

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

26 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

45 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden