Categorieën: Nieuws

Drukste evenementenweekend in aantocht

Het komend weekend wordt het druktste evenementenweekend van het jaar. Op zaterdag 31 augustus vinden er zes grote en verschillende middelgrote en kleine evenementen plaats. Op zondag 1 september zijn er zes grote evenementen, is het koopzondag en wordt de voetbalwedstrijd Groningen-Ajax gespeeld. De gemeente neemt extra maatregelen om de vele evenementen goed te kunnen laten verlopen.

Het laatste weekend van augustus is kennelijk zeer geliefd bij organisatoren. In totaal zijn er verspreid over het weekend 23 evenementen, groot en klein. Het gaat onder andere om het Grachtenfestijn, Proeven in Groningen, Ballonfiësta Meerstad, Hardstyle in the Park, een salsa-demonstratie, Zienemaan en Sterren, wijkfeesten, straatfeesten, een poppentheater, een kunstmarkt, een modeparade, een boeken- en kunstmarkt, theater op straat, muziek in het Sterrebos, koopzondag en de voetbalwedstrijd Groningen-Ajax.

Politie en gemeente adviseren bezoekers van de festiviteiten daarom om zoveel mogelijk gebruik te maken van het openbaar vervoer. De gemeente plaatst extra fietsrekken en zet mobiele verkeersregelaars in. Alle organisatoren van evenementen in het aankomend weekend zijn geïnformeerd over de grote hoeveelheid evenementen. Het vraagt van iedereeen extra alertheid en zorgvuldigheid om elk evenement feestelijk en veilig te laten verlopen.

De gemeente richt bovendien op zaterdag en zondag een coördinatiepunt in voor de aansturing van de handhavers en voor het onderhouden van contact met de organisatoren. Hulpverleningsinstanties als politie en brandweer zijn voorbereid op het piekweekend voor Groningen Evenementenstad.

Menno van Duinen

Bekijk reacties

  • Hardstyle samen met een risico-wedstrijd?

    Topburgermeester die Rehwinkel! Maar zal na zijn periode in Groningen, via de banencarrousel van de PvdA, wel weer aan een goedbetaald baantje geholpen worden.

    Met vriendelijke groet.

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

15 uur geleden