Categorieën: Nieuws

Voorlopig geen extra kosten voor Groningse corporaties

Groningse woningcorporaties hoeven komend jaar niets extra te betalen voor de noodlijdende Brabantse corporatie WSG. De corporatie heeft dringend 118 miljoen euro nodig.

Er bestaat een landelijk saneringsfonds dat woningbouwverenigingen met problemen overeind houdt. In het voorjaar hebben de corporaties afspraken gemaakt over de bijdrage in dit fonds voor dit jaar. De situatie van WSG is daar niet in meegenomen, maar dit zal pas vanaf volgend jaar worden doorberekend.

In 2012 kwam corporatie Vestia in moeilijkheden. Woningbouwverenigingen in Groningen betaalden toen ook mee. Per huurder van bijvoorbeeld Nijestee kwam dit neer op een bedrag van 260 euro.

Sybren Mulder

Bekijk reacties

  • Stelt voor dat de top van Nijestee ook een deel van hun salaris inleveren. Mocht het zover komen ..

    Bovendien van de gekke bij monde van Nijestee, dat sociale woningbouw, een ondergrens alsook een bovengrens kent. Boven een bepaald salaris is sociaal huren niet meer gewenst en als je te weinig verdient ofwel een uitkering hebt, kan de corporatie een dergelijke sociale huurwoning weigeren. Tegelijkertijd vraagt men ook een huurdersverklaring mbt schulden. Dus mocht je altijd schuldvrij zijn geweest. Altijd verantwoordelijk hebben gehuurd, dan kan Nijestee alsnog roet in het eten gooien, door je een dergelijk woning te weigeren. Dus er is zowel een ondergrens alsook een bovengrens in de sociale huursector !

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

46 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden