Categorieën: Sport

Tweekamp Karpov – Timman in stad

Het hoogtepunt van het 51e Schaakfestival Groningen is tweekamp tussen de legendarische schakers Anatoly Karpov en Jan Timman. De demonstratiepartij wordt gespeeld van 26 tot en met 29 december op een nog nader bekend te maken locatie in de binnenstad.

Karpov was wereldkampioen schaken in de jaren zeventig en tachtig van de vorige eeuw en is bekend geworden door spraakmakende titelgevechten tegen Viktor Kortsjnoj en Garri Kasparov. Hij gold in die dagen als een apparatsjik en lieveling van de schaakbond. Jan Timman was in dezelfde periode de nummer drie van op de wereldranglijst.

Het Schaakfestival vindt plaats van 21 tot en met 30 december. De deelnemers van de open toernooien en de Rijksuniversiteit Groningen Chess Challenge worden nog bekend gemaakt.

Menno van Duinen

Bekijk reacties

  • Een mooi affiche deze tweekamp tussen twee zeer sterke (ex) wereldtoppers, die zeker een aantal interessante partijen zullen opleveren. De partijen kunnen live worden gevolgd met de Playchess app van Chessbase.

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

47 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

2 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 uur geleden