Het stadsbestuur gaat het plan om een fiets en wandelbrug over het Van Starkenborghkanaal aan te leggen bestuderen op de haalbaarheid er van.
Het idee komt van de bedrijvenvereniging noord oost in de stad. De brug moet naast de brug van de busbaan komen en voor een betere ontsluiting van Kardinge zorgen.
Wethouder Dig Ishta zei dat hij blij is dat ondernemers meedenken over de bereikbaarheid van de stad.
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Bekijk reacties
De Busbaanbrug is een beweegbare brug, de fiets/wandelbrug zal hier ook aan moeten voldoen. Verder is de brug vrij lang, omdat hij ook over de Ulgersmaweg en de Pop Dijkema weg heen gaat. Je wilt de fietsers in ieder geval ook ongelijkvloers met de Ulgersmaweg laten kruisen, omdat je anders weer een gevaarlijk kruispunt creëert. Op zich zou je hier wel een alternatieve fietsroute naar Beyum en Lewenborg van kunnen maken. Dat zou de Korreweg vooral wat ontlasten. Het is dan wel zaak om ook aan de Oosterhamrikkade Noordzijde een fietspad, naast de busbaan aan te leggen.
Moest een aantal jaren van de Korreweg naar het Rölingcollege (waar ik op school zat). Fietste dan meestal over de busbaan. Ging prima: niets meer aan doen!
Niet haalbaar, gemeente heeft straks geen geld meer.
Geen geld meer? Geen probleem. Het stadsbestuur weet de stadjers wel te vinden voor een niet te ontlopen verplichte bijdrage. Uiteindelijk is dat ook al in voorbereiding, zo niet gaande, voor o.a. de ontwikkelingen in het centrum van Groningen.
Gewoon in het midden van de busbaan een fietsstrook aanleggen, werkt nu ook uitstekend op donderdag- tot en met zaterdagnacht ;-O
Zou wat kosten schelen denk ik als de busbaan constructie sterk genoeg is om een fietspad aan vast te maken in plaats van een aparte brug.