In 2013 was er een schilderij, met daarop Anda Kerkhoven, te zien in het Groninger Museum. Foto: Sebastiaan Scheffer
Het Groninger Museum laat de komende weken een aantal bijzondere portretten zien. Het zijn beeltenissen van de Groningse verzetsstrijder Anda Kerkhoven die gemaakt zijn door Johan Dijkstra.
Kerkhoven groeide op in Indonesië en kwam in 1938 naar Groningen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog sloot ze zich aan bij een verzetsgroep. De Sichterheitsdienst snapte haar in december 1944. Maanden vol zware verhoren en martelingen in het Scholtenhuis wachten, zonder dat ze informatie prijs gaf. In maart 1945 werd ze samen met verzetsstrijder Gerrit J. Boekhoven gefusilleerd nabij Glimmen.
Omdat Kerkhoven een grote belangstelling had voor kunst en zelf daar ook in creatief was, heeft ze verschillende keren geposeerd. Drie portretten van haar worden deze weken tentoongesteld in het Groninger Museum. Eén van de portretten is aangekocht door het Groninger Museum.
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…