Categorieën: Nieuws

Nieuwe Wubbo Ockelsprijs jaarlijks voor scholieren

Er komt een nieuwe Wubbo Ockels prijs. In december kwam er een einde aan de stichting Wubbo Ockelsprijs, maar er is sprake van een herstart.

De prijs was in eerste instantie bedoeld voor mensen die een uitzonderlijke prestatie hebben geleverd op het gebied van natuurwetenschappen of techniek en een band hebben met Groningen. De gemeente Groningen, de Rijksuniversiteit Groningen, Stenden University, Noordelijke Hogeschool Leeuwarden en Hanzehogeschool Groningen hebben samen met Happy Energy besloten om de prijs nieuw leven in te blazen. De nieuwe vorm van de Wubbo Ockelsprijs richt zich uitsluitend op scholieren en scholen in heel Noord-Nederland en is bedoeld om hen op een positieve manier te laten nadenken over duurzaamheid.

De nieuwe prijs wordt jaarlijks uitgereikt. De eerste keer is op 21 juni van dit jaar. Zelf was Wubbo Ockels de eerste die de prijs won in 1986. Voorheen heette de Wubbo Ockelsprijs de juniorprijs.

Nynke Koornstra

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

5 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

5 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

6 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

7 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

7 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

9 uur geleden