Categorieën: 112

Jeugdbende opgepakt voor straatroven

De politie heeft zes jongeren in de leeftijd van 14, 15 en 16 jaar opgepakt die verantwoordelijk worden gehouden voor acht straatroven in de maanden juli, augustus en september. De zes hebben gedeeltelijk bekend.

Drie straatroven vonden in september plaats op het fietspad aan de Noordzeeweg en aan de Kardingermaar. Omdat één van de slachtoffers met zijn vader op onderzoek ging, kon een 14-jarige verdachte aan de politie worden overgedragen. Via hem kwam de politie op het spoor van zijn twee 14-jarige kompanen. De jongeren bleken echter meer op hun kerfstok te hebben, waarbij ook drie anderen betrokken waren.

De jongeren hebben uiteindelijk vijf straatroven opgebiecht. Die vonden plaats aan de Grandpré Molièreweg, de Sibrandaheerd en de Paterswoldseweg. Ze pleegden de overvallen in verschillende samenstellingen. De straatrovers kozen in de avonduren doorgaans jonge slachtoffers uit. De jongeren hadden het voorzien op geld, mobiele telefoons en iPods. Er werd met geweld gedreigd en soms ook geweld gebruikt.

Twee jongeren zitten nog vast. De vier anderen zijn in afwachting van de rechtszaak naar huis gestuurd. Een aantal jongens was al eerder met de politie en justitie in aanraking geweest. De politie is nog bezig met het onderzoek.

André Huitenga

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

10 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

1 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden