Foto: Sebastiaan Scheffer
De viering van Koninginnedag heeft in de stad Groningen zo’n beetje zijn grens bereikt. Dit jaar waren er op 29 en 30 april zo’n kwart miljoen bezoekers in de binnenstad en meer dan dat is niet verantwoord, vinden politie, brandweer en de geneeskundige diensten.
Deze keer viel de viering nogal grootst uit door het mooie weer en de opeenvolging van twee vrije dagen, namelijk zondag 29 en maandag 30 april. Als er echter meer bezoekers zouden komen, dan staan de hulpverleningsdiensten niet meer in voor de veiligheid. Het verkeer in de binnenstad loopt dan namelijk vast. Er moesten op beide dagen activiteiten stopgezet worden om problemen met orde en veiligheid te voorkomen. In de avonduren waren er problemen met de communicatie omdat mobiele netwerken overbelast raakten.
De gemeente gaat nu met de hulpverleningsdiensten en de Oranjevereniging kijken naar het verplaatsen van activiteiten buiten de binnenstad, het verbeteren van looproutes en meer variatie in de programmering. Verder gaat de gemeente de regie strakker in de hand houden en komt er bij wijze van proef een manager voor Koninginnedag.
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…
Volgens het gemeentebestuur heeft de Dierenambulance Groningen voorlopig geen ontheffing apart nodig voor de zero-emissiezone…
Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…
Bekijk reacties
Snap deze Burgemeester werkelijk niet. Daar waar meer dan 15 mensen bij elkaar komen krijgt hij rode vlekken van in de nek.
WK voetbal op groot scherm mocht niet, EK wel maar dat MOEST op CIBOGA terrein, afgelopen Koninginnen dag moest om 20.00 uur stoppen.... anders wordt het te druk.
Is het een keer echt gezellig in het centrum en er gebeurd helemaal niets, toch wil deze burger'vader' overal een stokje voor steken.
Denk dat de nooddiensten hun mensen allemaal zoveel mogelijk een vrije dag wil geven en hem dus in de stress jagen. Slechte zaak hoor!
De laatste jaren wordt er alles aan gedaan om de gezelligheid tijdens Koninginnedag de nek om te draaien. Het "rust"-uurtje tussen 6 en 7 (waarna de sfeer volledig weg is), geen muziek op de Grote Markt tussen acts in en het afzetten van straten waardoor er via omwegen naar andere straten gelopen moet worden. Laat men eerst eens kijken wat er de laatste jaren daadwerkelijk is gebeurd op het vlak van ongeregeldheden (wat volgens mij behoorlijk meevalt in vergelijking met andere steden) voordat men alle feestvreugde vakkundig de nek omdraait door activiteiten te verbieden of te verplaatsen!!