Categorieën: Nieuws

Laboratorium Infectieziekten genomineerd voor architectuurprijs

Het Laboratorium voor Infectieziekten aan de Van Swietenlaan dingt mee naar de titel BNA Gebouw van het Jaar in de regio Noord. Het gebouw van architectenbureau De Zwarte Hond uit de stad neemt het op tegen Provinciehuis in Leeuwarden.

De jury zal op 12 april in het Drents Museum bekend maken wel gebouw de winnaar is en daarmee ook doorgaat naar de landelijke finale. Twee andere Groningse inzendingen kregen wel een eervolle vermelding. Dat zijn de huisvesting voor jongeren aan Eendrachtskade 12 en een multifunctioneel tuinhuisje van architect Haiko Meier dat in het volkstuinencomplex De Tuinwijck staat.

De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan leden van de Bond van Nederlandse Architecten. Het gebouw moet in het afgelopen jaar in gebruik zijn genomen. De winnaars van de vijf regionale voorronden gaan door naar de nationale finale op 11 mei. Alle winnende gebouwen krijgen een speciale gevelplaquette.

André Huitenga

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

4 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

44 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

54 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden