Categorieën: Nieuws

Cruiseschip legt treinverkeer stil

Treinreizigers tussen Groningen en Leer moeten dit weekend rekening houden met een extra reistijd van een half uur. Oorzaak is de doorvaart van een cruiseschip.

Dit cruiseschip, de Disney Fantasy, is onlangs te water gelaten op de Meyer Werft in Papenburg en gaat nu richting de Eemshaven. Omdat het schip te hoog is voor de spoorbrug nabij Leer moet de brug weggetakeld worden, waardoor er drie dagen lang geen treinverkeer mogelijk is.

Vervoersbedrijf Arriva zet bussen in tijdens de stremming. Deze bussen vertrekken vanaf de parkeerplaatsen voor de stations. Het bedrijf wijst er daarnaast op dat voor de rit wel een geldig vervoersbewijs nodig is.

Het is niet de eerste keer dat de spoorbrug bij het Duitse stadje Leer moet wijken voor een cruiseschip. In juni vorig jaar gebeurde dit ook al toen het cruiseschip ‘De Celebrity Silhouette’ voor het ruime sop koos.

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • Een brug die steeds moet worden afgebroken om een schip door te laten. Wat zijn dit voor lachwekkende middeleeuwse toestanden?

  • jos
    financier jij even een beweegbare brug groot genoeg om zo,n schip door te laten??

    eerste denken dan reageren zou je niet misstaan

  • De spoorbrug werd weg gehaald om Disney fantasy door te laten daarom moet treinreizigers tussen Groningen en Leer dit weekend rekening houden met een extra reistijd van een half uur!

Recente berichten

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

24 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

41 minuten geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

2 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…

3 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

4 uur geleden