Foto: Google Streetview
In de eerste week van juli zullen tien kastanjes op de Groninger singels omvergetrokken worden. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat het negen zouden zijn, maar in overleg met het buurtcomité is daar nog één bijgekomen.
De kastanjes staan verspreid op de Heresingel, de Praediniussingel, de Radesingel en de Ubbo Emmiussingel. Uit een trekproef bleek dat negen van hen bij windkracht 7 à 8 een gevaar voor de omgeving vormen. Een verdere boom werd na een inspectie als te slecht beoordeeld.
Het omvertrekken gebeurt door boomdeskundigen van de firma Copijn. Die zullen vervolgens naar de kluiten van de bomen kijken om meer te weten te komen over de toestand van de andere bomen op de singels. Buurtbewoners willen namelijk zoveel mogelijk bomen in stand houden op de singels.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
Bekijk reacties
Een staalkabel van de bomen naar het midden van het grasveld bevestigd aan een pen in de grond en alle gevaar zou geweken zijn..maar ja, het verbaasd me niks na het vergassen van de duivenpopulatie acht ik deze gemeente tot alles toe in staat!