Categorieën: Wijken

PvdA wil duidelijkheid over Oosterhamrikzone

De PvdA wil meer duidelijkheid van de gemeente over de toekomst van de Oosterhamrikzone. De sociaaldemocraten denken dat de combinatie van wonen, groen en regiotram tot spanningen kan leiden in het gebied.

De Oosterhamrikzone verbindt de Korrewegwijk met de Oosterparkwijk. De gemeente heeft plannen voor grootschalige nieuwbouw in het voormalige industriegebied langs het Oosterhamrikkanaal. Langs de noordzijde van dat kanaal moet in de toekomst de regiotram rijden en tegelijkertijd is de zone onderdeel van de hoofdgroenstructuur in de stad als verbindingsstuk tussen Noorderplantsoen en Kardinge.

Naast deze plannen is er nog sprake van een mogelijke autoverbinding van de parkeergarage op het Boterdiep met de ringweg noord. De sociaal-democraten vragen zich af hoe het stadsbestuur denkt al deze plannen met elkaar te combineren. Daar komt nog bij dat het buurtoverleg aan de zijde van de Korrewegwijk onlangs heeft aangegeven dat zij onvoldoende bij de plannen betrokken wordt. De PvdA wil ook hierover duidelijkheid van de gemeente.

André Huitenga

Bekijk reacties

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

21 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

1 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden