Categorieën: Nieuws

Stad loopt nog niet warm voor verkeersbord ProRail

De gemeente Groningen lijkt vooralsnog niet warm te lopen voor de speciale verkeersborden van spoorbeheerder ProRail om spoorwegovergangen veiliger te maken. Andere gemeenten lopen wel warm voor de actie.

De waarschuwingsborden hebben het uiterlijk van een plaatsnaambord waar in grote letters de tekst ‘Wil je blijven leven, wacht dan even’ op afgebeeld staat. “In korte tijd hebben zeker vijftig gemeenten in de provincies Groningen, Fryslân, Overijssel en Gelderland borden bij ons besteld”, vertelt woordvoerder Jouke Schaafsma van ProRail.

“Vooralsnog hebben wij geen borden besteld”, zegt woordvoerder Gilbert Sewnandan van de dienst RO/EZ. “Dit betekent niet dat we dit in de toekomst ook niet gaan doen. We moeten dit nog gaan bekijken en hier nog een beslissing over nemen”, aldus Sewnandan.

Die opstelling lijkt vreemd omdat het feitelijke begin van de actie in Groningen begon. In de zomer van 2009 werden bij de spoorwegovergang bij de Paterswoldseweg borden geplaatst. “Deze borden waren ontworpen door leerlingen van een school uit Adorp en bleven een maand staan”, legt Schaafsma uit. “Het uiterlijk van het bord is nadien fors verandert, alleen de tekst is hetzelfde gebleven”.

De speciale verkeersborden vormen een onderdeel van een bredere aanpak van de spoorwegveiligheid. De spoorbeheerder is hier mee actief omdat er nog steeds teveel ongevallen op overwegen plaatsvinden.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

8 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

12 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

12 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

13 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

13 uur geleden