Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (VVD) had tot maandag 8 december de tijd om meer duidelijkheid te geven over het sprinterdiensten op de trajecten Zwolle–Groningen en Zwolle–Leeuwarden. Deze trajecten worden nu door de NS gereden, maar worden mogelijk door Arriva overgenomen. Aartsen heeft in een brief aan de Tweede Kamer laten weten, meer tijd nodig te hebben.
Arriva ging eerder dit jaar in beroep tegen de herverdeling van de zogenoemde Noordelijke Lijnen, die bepalen welke vervoerder waar mag rijden tot 2033. De belangrijkste spoorlijnen werden aan de NS gegund, waar Arriva het niet mee eens is. De vervoerder wil zelf op de bovengenoemde trajecten rijden en vind dat het ministerie zonder goed overleg tot een beslissing was gekomen.
Een bestuursrechter stelde Arriva in gelijk. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat was tot de conclusie gekomen dat Arriva niet in staat was om op de trajecten te verzorgen, maar de rechter vond dit niet bewezen. Daarom moest Aartsen per direct weer aan de onderhandeltafel met Arriva. De demissionair staatssecretaris had tot 8 december de tijd om onderhandelen.
Te weinig tijd
Zowel de staatssecretaris als Arriva hebben aangegeven dat ze niet genoeg tijd hebben gehad om te onderhandelen. In de brief aan de Tweede Kamer schrijft Aartsen dat er de afgelopen periode gesprekken zijn gevoerd met Arriva, maar dat deze nog niet zijn afgerond. Wat de huidige stand van zaken is, is ook niet duidelijk.
De betrokken partijen hopen zo snel mogelijk tot een conclusie te komen. Het is nog niet duidelijk wanneer dit zal zijn.
SP, PvdA en GroenLinks maken zich grote zorgen over de financiële en bestuurlijke problemen bij…
Voor het eerst in vijf jaar heeft de Rijksuniversiteit Groningen geen plekje kunnen bemachtigen in…
Vanaf komende zondag veranderen een paar vertrektijden van bussen en treinen in Groningen. Volgens het…
De meeste sociale huurwoningen in Groningen staan aan de noordkant van Stad, terwijl het zuiden…
Buurtbewoners uit de Korrewegwijk en De Hoogte gaan mensen in de wijk helpen die een…
Het C-team van de Groninger schaakvereniging SG Staunton heeft afgelopen zaterdag het Nederlands kampioenschap in…