Categorieën: Nieuws

Ten Boer reikt dorpsvlaggen uit: “We krijgen hele leuke reacties”

In het dorpshuis in Ten Boer is zaterdag de dorpsvlag uitgereikt aan leden van Dorpsbelangen. Voorzitter Freek van der Ploeg vertelt dat er nog een tweede uitreikmoment gaat komen voor de resterende vlaggen.

Freek, wat hebben jullie vandaag precies gedaan?
“Sinds ongeveer twee maanden heeft Ten Boer haar eigen dorpsvlag. Leden van Dorpsbelangen konden deze vandaag tussen 10.00 en 14.00 uur ophalen in het dorpshuis aan de Sportlaan. We kunnen terugkijken op een hele gezellige dag waarbij er veel vlaggen zijn opgehaald. We hadden ongeveer zeshonderd vlaggen besteld en daarvan is ongeveer de helft opgehaald. We hadden twee varianten: de kleine vlag en een grotere vlag. De kleine vlag gebruik je voor de vlaggenstok aan de gevel, de grote vlag kun je in een vlaggenmast hangen. Van die laatste hebben we wat te weinig besteld.”

Jullie dorpsvlag werd twee maanden geleden gepresenteerd hè?
“Dat klopt. In september hadden we onze ‘Feest- en Lichtweek’. Voorafgaand aan de Taptoe op het sportveld vond de presentatie plaats van de nieuwe dorpsvlag. In het begin van dit jaar hebben aan inwoners gevraagd om een vlag te ontwerpen. Vervolgens kon daar op gestemd worden. Enkele honderden mensen brachten een stem uit, waarbij een ontwerp van Jorrit de winnende werd. Wat zien we op de vlag? We zien de beide molens: de Widde Meuln en zaagmolen Bovenrijge. We zien ook het Koopmansplein, het winkelcentrum in het dorp. De blauwe lijnen staan voor het Damsterdiep, het diep dat het dorp doormidden snijdt. De gele kleur staat voor de Boltbrug: waar het water scheidt, verbindt de Boltbrug.”

Kan iedereen de vlag krijgen?
“Nee. We hebben gezegd: leden van Dorpsbelangen krijgen de vlag gratis. Vandaag waren er bijvoorbeeld mensen die vroegen, als we nu lid worden, krijgen we dan de vlag gratis? Ja, hebben we gezegd. Dus deze dag heeft acht nieuwe leden opgeleverd. Daar zijn we blij mee. Hoe meer leden we hebben, hoe groter ons mandaat is. Maar ook hoe meer financiële ruimte we hebben en hoe groter de mogelijkheden worden. Mensen die niet lid zijn, maar die de vlag wel willen hebben, die betalen er een bedrag voor.”

Wat vinden mensen van de vlag?
“Over het algemeen zijn de reacties heel positief. Eén persoon liet vandaag weten de vlag niet mooi te vinden, maar wilde er wel eentje hebben. Maar over het algemeen is de waardering heel groot. Sterker nog: toen ik zojuist naar huis reed, zag ik op verschillende plekken de vlag al wapperen. Dat is natuurlijk geweldig. Volgende week hopen we Sinterklaas te kunnen verwelkomen in Ten Boer. Hopelijk zal dan op nog veel meer plekken de vlag wapperen. En het is inderdaad zo dat niet alle vlaggen vandaag zijn opgehaald. Daarom komt er nog een tweede dag waarbij ze opgehaald kunnen worden. Hier gaan we onze inwoners nog over informeren.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

8 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

12 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

12 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

13 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

13 uur geleden