Categorieën: Nieuws

Groningen Swim Challenge overhandigt ruim 124.000 euro aan UMCG

De organisatie van de Groningen Swim Challenge heeft deze week een cheque overhandigd met het eindbedrag aan het UMCG Kanker Researchfonds. Het geld gaat gebruikt worden om onderzoek te kunnen doen naar de ziekte.

“We hebben met de editie van de Groningen Swim Challenge van dit jaar het prachtige eindbedrag van 124.622 euro opgehaald”, laat voorzitter Luuk Duursma weten. “Het indrukwekkende bedrag is bijeengebracht door honderden zwemmers die op 31 augustus het water in gingen om samen impact te maken. Dankzij hun inzet kunnen vier baanbrekende onderzoeken naar kanker door het UMCG worden gefinancierd.”

De elfde editie van de Groningen Swim Challenge vond plaats van 30 tot 31 augustus. Het evenement bestaat uit verschillende onderdelen: de Classic Swim waarbij deelnemers 35 kilometer van Zoutkamp naar de Oosterhaven zwemmen, de City Swim met afstanden van 3,8 en 2,1 kilometer, en de Junior Swim voor kinderen. Bij het laatstgenoemde onderdeel leggen kinderen een parcours af in de Oosterhaven.

Na de finish werd aanvankelijk bekendgemaakt dat er een bedrag van ruim 115.000 euro was opgehaald. Duursma sprak toen echter al de verwachting uit dat dit bedrag nog verder zou gaan groeien, en die verwachting is meer dan waargemaakt.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

2 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

2 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

5 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

6 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

6 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

7 uur geleden