Foto: Rieks Oijnhausen
De organisatie van de Groningen Swim Challenge heeft deze week een cheque overhandigd met het eindbedrag aan het UMCG Kanker Researchfonds. Het geld gaat gebruikt worden om onderzoek te kunnen doen naar de ziekte.
“We hebben met de editie van de Groningen Swim Challenge van dit jaar het prachtige eindbedrag van 124.622 euro opgehaald”, laat voorzitter Luuk Duursma weten. “Het indrukwekkende bedrag is bijeengebracht door honderden zwemmers die op 31 augustus het water in gingen om samen impact te maken. Dankzij hun inzet kunnen vier baanbrekende onderzoeken naar kanker door het UMCG worden gefinancierd.”
De elfde editie van de Groningen Swim Challenge vond plaats van 30 tot 31 augustus. Het evenement bestaat uit verschillende onderdelen: de Classic Swim waarbij deelnemers 35 kilometer van Zoutkamp naar de Oosterhaven zwemmen, de City Swim met afstanden van 3,8 en 2,1 kilometer, en de Junior Swim voor kinderen. Bij het laatstgenoemde onderdeel leggen kinderen een parcours af in de Oosterhaven.
Na de finish werd aanvankelijk bekendgemaakt dat er een bedrag van ruim 115.000 euro was opgehaald. Duursma sprak toen echter al de verwachting uit dat dit bedrag nog verder zou gaan groeien, en die verwachting is meer dan waargemaakt.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…