Categorieën: Sport

Monsterscores PKC’83 en Velocitas 1897 in districtsbeker

PKC’83 en Velocitas wisten zaterdag in de noordelijke districtsbeker acht maal te scoren en plaatsten zich voor de tweede knock-outronde. Ook ON, Groen Geel en Lycurgus zijn door. Gruno kreeg dubbele cijfers om de oren.

PKC’83 (4e divisie) – FC Lewenborg (4e klasse) 8-1

FC Lewenborg verstopte zich in de stadsderby niet en deed in het eerste deel van de eerste helft goed mee met PKC’83, dat vier klassen hoger speelt. Een vrije trap van Omar Kavak na een half uur en een achterwaartse kopbal van Peter van Son knakten de Lewenborgers: 2-0.

Na rust kwamen diverse basisspelers van PKC, die op de bank begonnen, in de ploeg. Een van hen, Rob Schokker, gaf meteen het laatste zetje tegen een indraaiende corner van Kavak. PKC overliep in die fase FC Lewenborg. De gasten konden het hoge tempo van PKC niet meer bijhouden. Schokker tekende halverwege de tweede helft voor de logische 4-0.

Via Van Son en nog een keer Schokker werd het 6-0. Schokker en Arnoud Bentum wandelden na 78 minuten in een ouderwetse één – twee door de Lewenborg defensie heen en Schokker mocht het laatste tikje geven en zo zijn vierde maken.

FC Lewenborg kreeg na 80 minuten de eretreffer waar de ploeg wel recht op had. Cas Metus knalde hard raak. Willem Bel tekende voor de 8-1 eindstand toen hij alleen voor Lewenborg doelman Boris Bootsma opdook.

PKC’83 – FC Lewenborg 8-1. 32. Omar Kavak 1-0. 42. Peter van Son 2-0. 49. Rob Schokker 3-0. 67. Rob Schokker 4-0. 75. Peter van Son 5-0. 76. Rob Schokker 6-0. 79. Rob Schokker 7-0. 80. Cas Metus 7-1. 85. Willem Bel 8-1. Scheidsrechter Gjalt van Duinen. Toeschouwers: 250.

Bedum (2e) – Oranje Nassau (1e) 2-3

Het verslag van deze wedstrijd staat hier

Holwierde (3e) – Velocitas 1897 (1e) 2-8

Velocitas was veel sterker en stond al snel met 2-0 voor door doelpunten van Mark Prins en Kay Bootsma. Tim Sanders maakte de derde. Wilko van der Kooi, met twee treffers en Dion Zimmerman schoten het halve dozijn nog voor rust vol. Zimmerman en Joris Mulder maakten er 8-0 van. Holwierde kwam daarna nog terug tot 8-2.

SJS (4e) – Groen Geel (3e) 1-3

Het sterkere Groen Geel stond in Stadskanaal tegen SJS al bij de rust op rozen door twee doelpunten van Joris Steenkamer. Kevin Mennega maakte kort na de thee de derde voor Groen Geel. In de slotfase wist SJS nog een keer te scoren.

VVSV’09 (5e) – Lycurgus (4e) 0-1

Lycurgus was in Ulrum beter dan VVSV’09, maar wist het overwicht slechts in één doelpunt uit te drukken. Joost Gerds was na een dik uur spelen het goudhaantje voor Lycurgus.

Gruno (5e) – Zuidhorn (3e) 0-10

Gruno was kansloos tegen het twee klassen hoger spelende Zuidhorn. Na een 7-0 ruststand kon Gruno de dubbele cijfers niet voorkomen.

Donderdag al gespeeld:
HFC’15 (4e) – Be Quick 1887 (1e) 1-4
Siddeburen (3e) – GVAV Rapiditas (2e) 1-3
Grijpskerk (2e) – Haren (5e) 8-1

Andor Heij

Recente berichten

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

6 minuten geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

3 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

4 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

4 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

4 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

5 uur geleden