Categorieën: Nieuws

Menstruatieproducten gehamsterd op Zernike Campus; faculteit neemt maatregelen

Menstruatieproducten die op diverse RUG-faculteiten van de Zernike Campus worden aangeboden, worden gehamsterd. De Faculty of Science and Engineering (FSE) in de Feringa Building heeft inmiddels maatregelen genomen. Dat meldt de Ukrant.

De producten worden sinds 2023 door de RUG gratis beschikbaar gesteld in de toiletgroepen. Dit wordt gedaan om menstruatiearmoede onder studenten tegen te gaan. Met menstruatiearmoede wordt de beperkte toegang tot menstruatieproducten bedoeld. Vaak wordt dit veroorzaakt door een gebrek aan geld. Mensen met menstruatiearmoede moeten soms kiezen tussen het kopen van deze producten en andere basisbehoeften, wat kan leiden tot het missen van school of sociale activiteiten.

Sinds enige tijd zijn de artikelen niet meer te vinden bij FSE. RUG-woordvoerder Sjoerd Bekius laat aan de Ukrant weten: “Bij FSE is vastgesteld dat men soms meer producten meeneemt dan redelijk is voor één persoon. Hierdoor raakte het te snel op en was het voor anderen niet meer beschikbaar.”

Tegenwoordig liggen de producten bij de receptie, waardoor er meer zicht is op wat iemand meeneemt. De problemen spelen ook op andere faculteiten, bijvoorbeeld in het Duisenberggebouw, maar daar zijn nog geen maatregelen genomen.

De situatie bij FSE is voor de Technisch Fysische Vereniging ‘Professor Francken’ – samen met TBV Lugus, FMF en De Chemische Binding – zo onwenselijk, dat zij sinds een maand zelf menstruatieproducten neerleggen in bepaalde toiletten van het Feringagebouw.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

38 minuten geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

55 minuten geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

1 uur geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

2 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

2 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

4 uur geleden