Categorieën: Nieuws

Extinction Rebellion voert zaterdag actie bij ING: “Protest tegen fossiele miljarden”

Met een groot aantal posters voert Extinction Rebellion zaterdag actie bij het bankkantoor van ING aan het Hereplein. XR zegt met de actie het handelen van de bank zichtbaar te willen maken.

“Temidden van een escalerende klimaatcrisis investeert deze bank nog altijd miljarden in nieuwe, fossiele projecten,” vertelt XR-woordvoerder Daniël Koelikamp. “Dat is niets anders dan crimineel gedrag. Wij vinden dat overheden, grote bedrijven en ook banken hun verantwoordelijkheid moeten nemen en de opwarming van de aarde tegen moeten gaan. Helaas doet de bank waar wij vandaag actie voeren weinig tot niets om haar geldstromen te verleggen en blijft zij onophoudelijk de destructie van de aarde financieren. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de investeringen die de bank doet in mensenrechtenschendingen op de Westelijke Jordaanoever in het Midden-Oosten en de wapenindustrie.”

Om het onderwerp op de kaart te zetten werden in de vroege ochtend posters op de ramen van het bankkantoor geplakt. Op deze posters wordt de klimaatschade zichtbaar gemaakt. Rond 11.00 uur waren de rebellen van Extinction Rebellion aanwezig, om onder muzikale begeleiding van het Klimaatkoor Groningen voorbijgangers te helpen over te stappen naar een schonere bank. “Door geld weg te halen kan dit niet langer misbruikt worden voor schadelijke investeringen. Klanten hebben hiermee directe invloed op een groenere toekomst.”

Volgens XR is de bank sinds het Klimaatakkoord van Parijs niet minder maar meer gaan beleggen in fossiel en heeft het hiermee een CO2-uitstoot die vergelijkbaar is met een land als Zweden. Uit cijfers van Amnesty International blijkt dat de bank alleen al door de fossiele investeringen die het doet in de Indonesische archipel jaarlijks leidt tot zo’n 6.500 vroege overlijdens per jaar. XR werd opgericht in 2018. Met vreedzame, creatieve en ontregelende acties zet het druk op overheden om te zorgen dat deze in actie komen tegen de klimaat- en ecologische crisis.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

32 minuten geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

47 minuten geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

1 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

3 uur geleden

Tbs met dwangverpleging voor Stadjer die zoontje vermoordde

De 46-jarige Curt E. is veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn…

5 uur geleden

Gemeente presenteert wensbeeld voor Hortus Haren

Het gemeentebestuur heeft een wensbeeld voor de Hortus Botanicus in Haren vastgesteld op basis van…

5 uur geleden