Categorieën: Nieuws

Drentse bomen mogen wortel schieten in Meerstad

Na felle kritiek op de grootschalige bomenkap in het Drentse Nooitgedacht zoekt de gemeente Aa en Hunze naar plekken voor herplant. Omdat lokaal te weinig ruimte is, schiet Meerstad te hulp. Dat meldt RTV Drenthe.

Er moet ruim elf hectare bomen opnieuw geplant worden. Dit is de compensatie voor de bijna acht hectare die gekapt moest worden voor een nieuwe woonwijk in Nooitgedacht.

Het plan is in dit dorp nog drie hectare nieuwe bomen te planten, maar de overige acht hectare verhuist naar Meerstad. Het past bij de wil van een groep bewoners om zo’n 300 hectare bos aan te leggen tot aan het Zuidlaardermeer, het zogenaamde Meerbos. Het plan wordt gesteund door de provincie met 4 ton subsidie. Als alles goed verloopt, worden de eerste bomen volgend najaar geplant.

 

Lars Faber

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden