Categorieën: Nieuws

RUG vindt ‘slimmer academisch jaar’ toch niet zo slim

De Rijksuniversiteit Groningen wil sneller een besluit nemen over het experiment rond een ‘slimmer academisch jaar’. Dat meldt de UKrant. Hoewel de proef officieel tot 2026 loopt, wil het bestuur al dit najaar besluiten terug te keren naar één uniforme jaarindeling.

Vier faculteiten deden mee aan de pilot, bedoeld om de studiedruk te verlagen. Het academisch jaar in Nederland is zes weken langer dan in andere landen. Door kortere blokken, extra rustweken of minder hertentamens moest meer balans ontstaan voor studenten en docenten.

Elke faculteit gaf er echter een eigen draai aan. Bij economie en bedrijfskunde werkte de opleiding econometrics met kortere blokken en studieweken, wijsbegeerte schrapte een week per blok, letteren kortte het eerste semester in en science and engineering schoof met tentamenweken.

Dat leidde tot veel verwarring, ook tussen opleidingen binnen dezelfde faculteit. Volgens rector magnificus Jacquelien Scherpen maakt dat studeren en doceren lastig. Daarom wil het bestuur niet langer wachten op de eindresultaten van de pilot.

Opvallend is dat het ministerie van Onderwijs vorige week nog positief was in een landelijke tussenevaluatie. Ook willen veel andere universiteiten juist doorgaan met de proef, al zou de organisatie beter kunnen.

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

15 minuten geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

39 minuten geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

4 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

4 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

5 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

5 uur geleden