Categorieën: Nieuws

Jongeren en ouderen werken samen aan theaterproject in Haren

In Haren hebben jongeren van Theater De Steeg en bewoners van ZINN De Dilgt vorige week samen een theaterproject gedaan. Ze deelden verhalen en maakten daar een voorstelling van.

Regisseur Karin Noeken begeleidde de jongeren. Tijdens het project spraken jongeren met bewoners van De Dilgt. Aan het eind van de week presenteerden ze deze verhalen in een theatrale voorstelling in het woonzorgcentrum.

Volgens Noeken leerden jongeren en ouderen veel van elkaar: “Jongeren en ouderen komen elkaar in het dagelijks leven nauwelijks tegen. Toch kunnen ze veel van elkaar leren. Thema’s als eenzaamheid spelen niet alleen bij ouderen, maar ook bij jongeren. Door verhalen te delen, ontstaat verbinding en vaak zelfs vriendschap.”

Ook voor de deelsnede ouderen was de samenwerking zinvol, vertelt bestuurslid Carry de Niet van ZINN: “Kunst verbindt. Of dat nu muziek, beeldende kunst of theater is. De verbinding die ontstaat als mensen gewoonweg van iets genieten of juist samen aan iets werken of ervaringen en levensverhalen delen is iedere keer weer uniek. Zeker de projecten waarin ouderen samenwerken met jongeren of studenten. Die dynamiek is heel bijzonder. ”

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden