Foto: webcam Grote Markt
De afgelopen dagen is er op de Grote Markt hard gewerkt aan de opbouw van de Zomerkermis. De kermis wordt georganiseerd ter gelegenheid van het Groningens Ontzet.
Maandag begonnen de exploitanten met het opbouwen van hun attracties en kramen, waarbij ze tot in de late avond doorgingen. Dinsdag aan het einde van de middag lijkt de Grote Markt al een echt kermisterrein. Voor het stadhuis staat een spookhuis, er is een oliebollenkraam te vinden, er staan gokkramen en exploitant Joop Hoefnagels is aanwezig met zijn Break Dance. Een bijzondere attractie is de gloednieuwe ‘Projekt 2’, die dit jaar voor het eerst langs de Nederlandse kermissen toert. Deze ‘afterburner’, een soort schommel, is 13,5 meter lang, 9,8 meter breed en 22 meter hoog. De attractie was voor het eerst te zien in Weert en kreeg daar lovende reacties.
De afgelopen dagen is er op de Grote Markt hard gewerkt aan de opbouw van de Zomerkermis. De kermis wordt georganiseerd ter gelegenheid van het Groningens Ontzet.
Op 28 augustus wordt Groningens Ontzet gevierd. Dit ter herdenking van de bevrijding van de stad in 1672, toen de stad werd belegerd door de troepen van Bernhard von Galen, de bisschop van Münster, beter bekend als Bommen Berend. Op 28 augustus, na een beleg van een maand, trok de bisschop zich terug. Dit werd gezien als een overwinning voor de stad en het keerpunt in het Rampjaar.
Liefhebbers van de kermis moeten overigens nog even geduld hebben: de kermis gaat woensdag om 12.00 uur open en blijft staan tot donderdag 28 augustus.
Bekijk hier een filmpje van de opbouw van de kermis:
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…