Categorieën: Nieuws

Leden VVMC en FNV wijzen eindbod NS af: acties op het spoor dreigen

Er dreigen weer acties op het spoor. De leden van de VVMC, de grootste spoorwegvakbond, en de FNV stemden tegen het eindbod van de directie van de NS.

Eerder gingen de leden van het CNV wel akkoord. Maar bij de VVMC stemde bijna 60 procent van de leden tegen. Zij vinden het eindbod van de NS te mager. Dat hield in een loonsverhoging van 4 procent vanaf maart dit jaar en een loonsverhoging van 2,75 procent volgend jaar maart.

“Wij willen op korte termijn met NS in gesprek om tot betere afspraken te komen”, aldus de VVMC. “Mocht NS daar niet toe bereid zijn dan gaan we het actiemodel weer oppakken. We hebben, zoals bekend, de acties opgeschort en deze kunnen dus weer geactiveerd worden”. Volgens het VVMC is bijna 90 procent van hun leden tot acties bereid.

Update: Ook de FNV heeft het eindbod van de NS afgewezen. Ruim 60 procent stemde tegen: “We  zullen bij NS aangeven op welke punten er volgens onze leden verbeteringen moeten komen ten opzichte van het gedane eindbod. Wanneer NS bereid is dit te doen, kunnen we verder in gesprek gaan”, aldus de vakbond.

In Groningen lag het treinverkeer van de NS ruim een maand geleden twee keer stil. De acties werden opgeschort na een nieuw eindbod van de NS. Dat hebben de vakbonden voorgelegd aan de leden met wisselend succes.

Andor Heij

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden