Categorieën: Nieuws

Kunstraad kent 115 duizend euro toe aan zes Groningse filmprojecten

De Kunstraad Groningen heeft in de eerste ronde van de culturele projectsubsidie 2025 een bedrag van 115.000 toegekend aan zes filmprojecten van Groningse makers.

De toekenning biedt volgens de Kunstraad een krachtige impuls aan de regionale filmsector en onderstreept de creatieve potentie van filmmakers in het noorden. De geselecteerde projecten zijn:
– Celluloid Sunset van Anthony Esteban
– FUORT van Johanneke Dijkstra
– Uit het Dal van Sander Blom
– Onmin van Carla Wolbers
– Nightride van Roman Hageman en Jetze Koper
– Voetsporen van Nazaten in Groningen van Stichting Pittig Gekruid

De geselecteerde projecten vertegenwoordigen een scala aan perspectieven en culturele invalshoeken. Ze variëren van persoonlijke vertellingen tot maatschappelijk betrokken documentaires, en bieden ruimte voor zowel gevestigde makers als nieuw talent. De Filmvereniging Groningen spreekt van een belangrijke stimulans voor het filmklimaat in de regio.

Voorzitter Iekje Smit: “We zien steeds meer energie en samenhang onder makers – deze subsidie is een erkenning én een duwtje in de rug.” De Filmvereniging Groningen is het netwerk voor filmprofessionals in Noord-Nederland en zet zich in voor een bloeiende en diverse filmcultuur in de regio.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

8 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

8 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

12 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

12 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

13 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

13 uur geleden