Categorieën: Nieuws

Jongeman slaat met fietszadel op winkelraam juwelier, verdachte krijgt week om zich te melden

De politie is op zoek naar een jongeman die op 16 juni probeerde in te breken bij een juwelierszaak aan de Gelkingestraat. Hij sloeg meerdere keren op de ramen van de winkel, onder meer met een fietszadel. Toen er voorbijgangers langskwamen, zette de jongeman het op een lopen.

Op maandag 16 juni rond 05:50 uur liep de jongeman, samen met een man op een fatbike, langs de juwelierszaak. De jongeman keek een aantal keren goed om zich heen en sloeg vervolgens meerdere keren in op de ramen van de juwelier. Ondertussen besprak hij iets met de man op de fatbike.

Kort daarna keert de jongeman terug met een zadelstang en begint opnieuw in te slaan op de ruiten van de juwelier. Maar toen er voorbijgangers langskwamen, stopte de jongeman en rende hij weg in de richting van de Herestraat. De persoon op de fatbike fietste vervolgens de straat uit.

Verdachte krijgt week om zich te melden

De politie doet onderzoek en publiceert nu beelden waarop te zien is dat de jongeman de ramen van de juwelier vernielt. De verdachte is een man van 15 tot 20 jaar met licht getinte huid en zwart haar. Hij droeg een zwarte jas, zwarte trui, zwarte trainingsbroek en zwarte sneakers.

Omdat de jongeman waarschijnlijk minderjarig is, zijn voorlopig alleen onherkenbare beelden gedeeld. Hij heeft een week de tijd om zich bij de politie te melden. Daarna worden herkenbare beelden openbaar gemaakt.

Tips welkom

Wie de jongen of de man op de fatbike herkent, kan contact opnemen met de politie via 0800-6070 of anoniem via 0800-7000. Ook online tips delen is mogelijk via politie.nl.

Tom Veenstra

Recente berichten

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

21 seconden geleden

Gemeente: ‘Voorlopig geen probleem voor dierenambulance in zero-emissiezone’

Volgens het gemeentebestuur heeft de Dierenambulance Groningen voorlopig geen ontheffing apart nodig voor de zero-emissiezone…

20 minuten geleden

Thermo Fisher wil opnieuw praten over cao; acties voorlopig gepauzeerd

Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…

59 minuten geleden

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

1 uur geleden

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

2 uur geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

2 uur geleden