Ring West wordt de komende jaren flink aangepakt. Mede door de komst van de nieuwe wijk De Suikerzijde gaat het veel drukker worden aan de westkant van Groningen. Om deze drukte te voorkomen, gaan er een hoop dingen veranderen aan Ring West. Donderdag zette onder meer wethouder Philip Broeksma zijn handtekening om de plannen voor Ring West definitief te maken.
De komende jaren worden elfduizend woningen gebouwd aan de westkant van de stad. Wethouder Broeksma: “Dat is groter dan Winschoten, om maar even aan te geven. Dat betekent ook dat er heel veel mensen bijkomen, en dat betekent ook heel veel mobiliteit. Daar moeten wij iets voor oplossen.”
Ring West wordt op verschillende manieren aangepakt. Voor automobilisten komen er minder stoplichten en er komt één ongelijkvloerse kruising. Verder komt er een busbaan op de Friesestraatweg tussen Zuidhorn en Groningen om files in het openbaar vervoer tegen te gaan. Voor fietsers komen er fietsbruggen die de westkant van de stad verbinden met de binnenstad. Ook komen er nieuwe fietsroutes. Deze routes maken het voor omliggende gebieden makkelijker om de stad in te fietsen.
De plannen voor een verdiepte ligging en het plan, van gemeente en de provincie, om de westelijke ring van alleen maar ongelijkvloerse kruisingen te voorzien haalden het niet, het kabinet heeft daar geen geld voor over.
Het duurt nog een aantal jaren tot Ring West wordt heringericht. Over de planning vertelt wethouder Broeksma: “In 2030 zijn de eerste plannen al klaar. Tot 2031, 2032 misschien!”
De brandweer moest zaterdagavond in actie komen voor een kat die aan de Bentismaheerd in…
In en rond de stad werd zaterdag de twaalfde editie van de Bauke Mollema Tocht…
Het KNMI waarschuwt voor stevige onweersbuien die op zondag kunnen ontstaan. Voor de provincie Groningen…
FC Groningen heeft zaterdagmiddag de oefenwedstrijd tegen NEC met 2-1 verloren. Het duel werd gespeeld…
De Vierdaagse van Nijmegen zit er weer op. Op deze zaterdag keren deelnemers huiswaarts. Redenen…
Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Peizerweg is een wielrenner gewond geraakt. Dat meldt nieuwsfotograaf…