Burgemeester Mirjam van ’t Veld, wethouder Rik van Niejenhuis en gedeputeerde Pascal Roemers drukten vandaag hun hand in de eerste steen van De Suikerzijde. Dit deden zij samen met toekomstige bewoners van de wijk. De bouw van de nieuwe woonwijk is hiermee officieel gestart.
In De Suikerzijde verrijzen 176 woningen, waarvan 76 sociale huurwoningen. Wethouder van Niejenhuis: “Eigenlijk bouwen wij in Groningen altijd aan de ongedeelde stad. Daar kun je als overheid, als gemeente aan meehelpen door te zorgen dat er betaalbare woningen zijn en dat er een goede mix is met sociale huurwoningen.”
Samen met toekomstige bewoners van De Suikerzijde drukten Van ’t Veld, Van Niejenhuis en Roemers hun handen in een kleitablet. Dit symboliseerde hun letterlijke handtekening en de start van de bouw van de nieuwe wijk op het voormalig Suikerunieterrein.
Als de bouw zonder problemen verloopt, zal De Suikerzijde ergens volgend jaar de eerste bewoners ontvangen: “In de loop van 2026, dan zullen hier de eerste mensen hun intrek gaan nemen.”
Zaterdag is het zeer warm bij 28 of 29 graden. In de stad kan het…
Een fietser is vrijdag aan het einde van vrijdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op…
Deze week vond De Biotoop Vakantie plaats in De Biotoop in Haren. Dit voormalige universiteitsgebouw…
Een man is vrijdagmiddag aan de Emdaborg in Haren bekneld geraakt onder een kleine kraan.…
De bewoners van de Zandsteenlaan, Radiumstraat en de Arduinlaan zijn blij dat hun gladde straatstenen…
Het Grunopark bij Meerstad transformeren naar een vakantiepark met behoud van de waterskibaan en de…