Categorieën: Nieuws

Lefier bouwt woning in flat Lewenborg om tot ontmoetingsruimte

In het Kraaienest, een flat in Lewenborg, werd afgelopen vrijdag een nieuwe ontmoetingsruimte geopend. Woningcorporatie Lefier, de verhuurder van de flat, bouwde voor het ‘Kraaienhonk’ een leegstaande woning om.

Wethouder Rik van Niejenhuis knipte, samen met mevrouw Dijkhuizen (de oudste bewoonster), een lintje door. Daarna werd de nieuwe naam onthuld: het Kraaienhonk. Aansluitend konden bewoners een kijkje nemen in de woning.

Vrijwilligers organiseerden eerder al activiteiten in de hal op de vijfde verdieping, maar die plek was koud en ongeschikt. De nieuwe woning biedt meer comfort en veiligheid. Er is nu ook een keuken aanwezig. De woning is voorlopig drie jaar beschikbaar.

De naam ‘Kraaienhonk’ werd gekozen uit inzendingen van bewoners. De ruimte is bedoeld voor activiteiten zoals koffiedrinken, spelletjes doen en creatieve middagen. Vooral ouderen in het gebouw maken hier gebruik van. Het doel is om eenzaamheid tegen te gaan en het contact tussen buren te versterken.

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

8 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

8 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

11 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

12 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

12 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

13 uur geleden