Categorieën: Nieuws

Huizenprijzen in Groningen stijgen harder dan landelijk gemiddelde

In het eerste kwartaal van 2025 zijn de huizenprijzen in de gemeente Groningen met 12,1 procent gestegen, duidelijk meer dan het landelijke gemiddelde. Ook in de rest van de provincie gingen de huizenprijzen rap omhoog.

Het CBS en het Kadaster brachten de prijsontwikkeling van bestaande koopwoningen in 317 gemeenten in beeld over het afgelopen kwartaal.

Net als in onze gemeente stegen ook in de rest van de provincie Groningen de prijzen flink. In de provincie als geheel gingen de woningprijzen met 11,9 procent omhoog. In Het Hogeland was de stijging zelfs 16,6 procent. In Westerwolde ging het om 15,8 procent.

De grootste stijging in Nederland vond plaats in Bunnik, met 19,8 procent. Ook Waddinxveen (18,7 procent) en Gouda (18 procent) zaten in de top. Alleen op Texel en in Vught daalden de prijzen licht.

De woningprijzen bereikten medio 2022 landelijk een piek. Daarna daalden de prijzen enige tijd. Sinds halverwege 2023 is er weer sprake van stijging, vooral in grotere gemeenten. In kleinere plaatsen bleef een echte daling vaak uit. Daar vlakte de stijging vooral af.

Tom Veenstra

Recente berichten

Fietser gewond na aanrijding met scooter

Een fietser is vrijdag aan het einde van vrijdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op…

1 uur geleden

Leerzame activiteiten voor kinderen in De Biotoop

Deze week vond De Biotoop Vakantie plaats in De Biotoop in Haren. Dit voormalige universiteitsgebouw…

3 uur geleden

Man raakt bekneld onder kraan in Haren

Een man is vrijdagmiddag aan de Emdaborg in Haren bekneld geraakt onder een kleine kraan.…

4 uur geleden

Blij met vervangen gladde stenen Vinkhuizen, nu de speeltuin nog

De bewoners van de Zandsteenlaan, Radiumstraat en de Arduinlaan zijn blij dat hun gladde straatstenen…

5 uur geleden

Grunopark transformeren naar vakantiepark: “Zoiets hebben we in de gemeente niet”

Het Grunopark bij Meerstad transformeren naar een vakantiepark met behoud van de waterskibaan en de…

6 uur geleden

D66 en VVD willen dat restaurant Cicci’s een terras krijgt

De fracties van D66 en VVD willen weten waarom het gemeentebestuur geen vergunning geeft voor…

7 uur geleden