Categorieën: Nieuws

Zo komt de nieuwe basisschool in de Suikerzijde eruit te zien (update)

De gemeente Groningen presenteerde woensdag haar plannen voor de basisschool die in 2028 in de Suikerzijde moet staan. Het schoolgebouw, die naar de wijk wordt vernoemd (obs de Suikerzijde), krijgt plek voor 450 leerlingen, vier groepen kinderopvang en een gymzaal.

De school komt in het hart van de wijk, aan het Singelplein. Het ontwerp bestaat uit drie losse gebouwen: één voor de basisschool, één voor de kinderopvang en één voor de gymzaal. Deze gebouwen staan in een U-vorm rondom een binnenplein. Onder de gymzaal komt ruimte voor fietsenstalling en technische installaties voor de wijk. Elk gebouw krijgt een eigen ingang en een eigen uitstraling.

Het schoolgebouw krijgt grote ramen en wordt gemaakt materialen zoals hout en leemstenen. Binnenin komen zestien lokalen en één extra instroomlokaal. De panden krijgen grote ramen en tegelijk een ‘slim’ ventilatiesysteem, waardoor de ramen in de zomer gewoon open kunnen zonder energieverspilling.

Er komt een afgesloten schoolplein tussen de gebouwen. Het plein wordt een centrale, groene ontmoetingsplek voor leerlingen en buurtbewoners. Auto’s rijden er niet langs, maar de school wordt volgens het gemeentebestuur goed bereikbaar te voet en met de fiets.

In schooljaar 2025 start alvast een kleutergroep voor obs de Suikerzijde op een bestaande school in de buurt, bij obs De Starter aan de Parkweg. De bouw begint eind 2026 en duurt ruim een jaar. Als alles volgens plan verloopt, gaan de deuren begin 2028 open.

Impressie via NL Architects

Update 24-06-2025 10.30 uur:

Aan dit artikel is dinsdagochtend een video-item toegevoegd.

Tom Veenstra

Recente berichten

Rechtsback Tyrique Mercera nieuwe aanwinst FC Groningen

FC Groningen heeft de 21-jarige Tyrique Mercera overgenomen van SC Cambuur. De rechtsback komt voor…

37 minuten geleden

‘Zweeds jeugdtalent naar FC Groningen’

FC Groningen heeft een akkoord bereikt met het Zweedse AIK over de komst van het…

5 uur geleden

OM eist forse celstraf tegen Stadjer voor mishandeling van baby

Justitie eist een celstraf van drie jaar, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen een 27-jarige man…

7 uur geleden

Boten kunnen weer langs Zernikebrug

De Zernikebrug over het Reitdiep kan weer open. De brug kon sinds zaterdag niet bediend…

7 uur geleden

Tien jaar cel plus tbs voor Stadjer Mark B. die zijn vriendin vermoordde

De 57-jarige Stadjer Mark B. heeft een celstraf van tien jaar plus tbs met dwangverpleging…

8 uur geleden

Shockvlogger Alex Soze wordt uitgeleverd aan Nederland

De Groninger shockvlogger Alex Soze is opgepakt in Dubai en zal aan Nederland worden uitgeleverd.…

8 uur geleden