Categorieën: Nieuws

Universiteitsbibliotheek viert 410-jarig bestaan met feestelijke Open Middag

De Universiteitsbibliotheek Groningen bestond vrijdag precies 410 jaar. Dit werd gevierd met een feestelijke Open Middag in het gebouw aan de Broerstraat.

Tijdens het evenement werden rondleidingen gegeven, onder andere door de bijzondere collecties en de magazijnen die normaal niet open zijn voor publiek. Bezoekers konden genieten van liveoptredens van studenten, poëzievoordrachten en lezingen.

Voor kinderen en gezinnen waren er speciale activiteiten zoals kleuren en een creatieve workshop met kunstenaar Harry Arling, waarin afval werd omgetoverd tot kunst. Ook konden bezoekers hun persoonlijke herinnering aan de UB delen. Een selectie hiervan werd tijdens de middag getoond.

‘Betrouwbare plek voor informatie en ontmoeting’

De Universiteitsbibliotheek bestaat sinds 1615 en begon met ongeveer vierhonderd boeken. De UB groeide in 410 jaar uit tot een moderne bibliotheek met miljoenen bronnen en zo’n tweeduizend studieplekken.

Daarmee speelt de universiteitsbieb een belangrijke rol binnen de universiteit én de stad, vertelt UB-directeur Marjolein Nieboer: “Dit is niet alleen een viering van 410 jaar gedeelde kennis. Het is ook een herinnering aan het feit dat de UB, in een wereld die voortdurend verandert, altijd een betrouwbare plek voor informatie en ontmoeting is geweest én gebleven. Niet alleen voor studenten en RUG-medewerkers. Ook voor alle andere Stadjes.”

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

15 uur geleden