Categorieën: Nieuws

F-35 straaljagers gaan niet vanaf Eelde vliegen, maar vanaf Lelystad

Lelystad Airport wordt de plek vanaf waar defensie gaat vliegen met F-35-gevechtsvliegtuigen. Dat bevestigen bronnen aan onder meer de NOS.

Het definitieve besluit valt later deze maand in de ministerraad. Lelystad had al de beste papieren, omdat daar het aantal mensen dat last heeft van vliegtuiglawaai het kleinst is.

Bovendien is er voldoende draagvlak bij lokale bestuurders voor de komst van de gevechtsvliegtuigen. Ook Groningen Airport Eelde maakte kans, maar daar was de tegenstand vanuit de politie en van omwonenden erg groot.

De Telegraaf meldt dat er vanaf Lelystad ook passagiersvluchten worden uitgevoerd. Het betreft maximaal 10.000 vluchten per jaar. De burgerluchtvaart is volgens de NOS een harde eis van de gemeente Lelystad en de provincie Flevoland. Zo niet, dan waren de F-35 vliegtuigen niet welkom geweest.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Elftallen The Knickerbockers wijken door ruimtegebrek uit naar oud veld Astrea

Het voormalige voetbalveld van de inmiddels verdwenen voetbalclub Astrea in park Selwerd is weer als…

1 minuut geleden

Adviezen om eind te maken aan overlast en grensoverschrijdend gedrag in uitgaansgebied

Extra cameratoezicht in de Papengang , bestrijding van grensoverschrijdend gedrag en voorkomen van overdadig drank…

12 minuten geleden

Studenten in actie tegen fusieplannen faculteiten

Studentenvertegenwoordigers van acht faculteitsraden starten een gezamenlijke actie tegen de fusieplannen van de Rijksuniversiteit. (meer…)

1 uur geleden

Versterkingen bij Oranje Nassau en Velocitas, Be Quick ziet aanvaller vertrekken

Eersteklasser Oranje Nassau heeft zich versterkt met Douwe de Jager van het onder 19 elftal…

2 uur geleden

Bijzondere waarnemingen tijdens Week van de Biodiversiteit

Het Groningse koppel Hilly Kreuzen en Adri Akkerman is de winnaar van de challenge 'Scoor…

2 uur geleden

Auto uitgebrand aan Tjerk Bolhuisstraat

Aan de Tjerk Bolhuisstraat in de Oosterparkwijk is in de nacht van woensdag op donderdag…

3 uur geleden