Foto: Rieks Oijnhausen
Traditiegetrouw wordt tijdens het Bevrijdingsfestival het Vrijheidsvuur ontstoken. Dit jaar wordt dat gedaan door Pascal Rakers, een bekend gezicht binnen de lhbtqia+-gemeenschap. Namens de stad reist hij af naar Wageningen om het vuur op te halen.
Toen Rakers merkte dat er te weinig werd georganiseerd voor de gemeenschap, besloot hij daar verandering in te brengen. Hij werd initiatiefnemer van Groningen Pride. Volgens Rakers is het niet alleen een kleurrijke viering, maar ook een plek voor meer zichtbaarheid, mentale gezondheid en zelfbewustzijn.
Rakers kwam zelf op latere leeftijd uit de kast en ziet hoe belangrijk is het om jezelf te zien in anderen. Hij benadrukt het belang van het luisteren naar de verhalen van jongeren en het serieus nemen van hun mentale gezondheid.
Als verschilmaker is Rakers het gezicht van wat vrijheid in de praktijk betekent: jezelf kunnen zijn, zonder angst of oordeel. Hoewel hij het vuur mag brengen, vindt Rakers niet dat hij de enige verschilmaker is. “We doen het samen. Het vuur staat voor onze gezamenlijke kracht, voor een stad waarin iedereen mag zijn wie die is.”
Op maandag 5 mei zal hij het Vrijheidsvuur ontsteken en kan het Bevrijdingsfestival beginnen.
Met een gezamenlijk ontbijt begon zaterdag het Koningsdagprogramma in Noordlaren. Volgens Agniete van Everdingen is…
De leerlingen van schoolband XXL van het Harens Lyceum beleefden zaterdag een spannende dag. In…
In De Hunze/Van Starkenborgh vindt op Koningsdag een groot feest plaats voor de jongste inwoners.…
De vrijmarkt die op Koningsdag gehouden wordt op de Singels is vol. De gemeente roept…
Een gezellig gekkenhuis. Zo wordt door bakkers in de gemeente Koningsdag omschreven. Volgens hen zijn…
De politie hoopt met de hulp van inwoners de overlast van bestuurders van crossmotoren en…