Categorieën: Nieuws

Esperantotunnel voorzien van asfalt

De Esperantotunnel is de afgelopen dagen voorzien van asfalt. De bedoeling is dat de nieuwe verbinding over ruim een week open gaat voor het publiek.

De tunnel is vrijwel op dezelfde plek gekomen als waar tot april 2020 de Esperantokruising was. De spoorwegkruising stond bekend als één van de meest onveilige plekken in de stad Groningen. Fietsers, auto’s en bussen moesten hier samen vanuit verschillende richtingen het spoor oversteken. De voorrangsregeling was er niet voor iedereen duidelijk. Met de komst van een vierde spoor tussen het Hoofdstation en Groningen Europapark moest de overweg gesloten worden.

De Esperantotunnel is bedoeld voor fietsers en voetgangers en maakt deel uit van de fiets- en wandelroute die van oost naar west door het Zuiderplantsoen loopt. De route verbindt de Herewegbuurt met de Oosterpoortbuurt. Afgelopen herfst dreigde de planning van het project in gevaar te komen. Er bleek sprake van een verzakking als gevolg van de bouwwerkzaamheden. Voor de zekerheid werd de verdiepte ligging van de Zuidelijke Ringweg enkele uren afgesloten. Ook konden er een week lang geen treinen rijden. Uiteindelijk bleek de tegenvaller opgevangen te kunnen worden in de planning van het project.

Ondanks dat er nu asfalt ligt, kan er nog geen gebruik worden gemaakt van de tunnel. Een nieuwsfotograaf vertelt dat er hekken staan die de doorgang belemmeren. Maar het wachten duurt niet lang meer: de tunnel opent naar alle waarschijnlijkheid op 8 mei.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Wethouder over Visserbrug: “Het besluit om de brug te vervangen is nog helemaal niet genomen”

Wethouder Mirjam Wijnja (GroenLinks) vertelt dat er nog helemaal geen besluit is genomen om de…

37 minuten geleden

‘Cruiseschip’ van DUO donderdag weer open na waterlekkage (update)

Het DUO-gebouw aan de Kempkensberg gaat donderdag weer open. Het 'cruiseschip' werd woensdag gesloten door…

1 uur geleden

Studentensport blijft voorlopig betaalbaar: minister gedoogt steun door onderwijsinstellingen

Studenten kunnen voorlopig blijven sporten tegen lage kosten via hun hogeschool of universiteit. Volgens de…

2 uur geleden

Stadjer (42) opgepakt bij vermoedelijk drugslab in Friesland

In het Friese Feanwâlden is dinsdagmiddag een vermoedelijk drugslab ontdekt. Daarbij is een 42-jarige man…

2 uur geleden

Rails tussen Hoofdstation en Europapark verdwijnen in rap tempo

Er gaat absoluut gebouwd worden tijdens Operatie Groningen Spoorzone. Maar voordat dat kan, wordt er…

2 uur geleden

Zo komt de school aan de Kapteynlaan eruit te zien na de verbouwing

Het schoolgebouw aan de J.C. Kapteynlaan wordt de komende jaren volledig gerenoveerd. De gemeente presenteerde…

3 uur geleden