Categorieën: Nieuws

Jenning De Boo verslaat Stolz en wint 500 meter op WK Afstanden

Jenning de Boo heeft vrijdagavond de gouden medaille gewonnen op de 500 meter tijdens het WK Afstanden in het Noorse Hamar.

Met een tijd van 34.24 versloeg De Boo de Amerikaanse topfavoriet Jordan Stolz, die met een tijd van 34.38 het hoofd moest buigen. Cooper McLeod, ook uit de VS, pakte met 34.52 de bronzen plak.

De Boo had geen makkelijke start van zijn race, na een valse start van zijn Poolse tegenstander. Toch zette De Boo de snelste opening neer met een tijd van 9.52. Zijn eindtijd leverde ook een baanrecord op in Hamer, wat nog in handen was van de inmiddels lang gestopte Jeremy Wotherspoon.

Met zijn wereldtitel is De Boo de tweede Nederlander die wereldkampioen werd op de 500 meter (Jan Smeekens was in 2017 de eerste).

Tom Veenstra

Recente berichten

Dit kun je volgende week doen tijdens de Week van de Biodiversiteit

Van dinsdag 20 tot en met zondag 25 mei is het de Week van de…

5 seconden geleden

Betaald parkeren De Wijert-Zuid gaat een maand later in

De invoering van betaald parkeren in De Wijert-Zuid wordt uitgesteld. In plaats van 1 juni…

1 uur geleden

Nieuwe basisschool in Suikerzijde opent pas in 2028, maar start dit jaar al met kleuters aan Parkweg

De nieuwe basisschool OBS Suikerzijde in Groningen opent pas in 2028 in de wijk Suikerzijde,…

1 uur geleden

De bizarre apotheose van FC Groningen, het Songfestival en AI – “Eem de stad in”

In de nieuwste aflevering van Eem de stad in met Jetze en Annelies schuift collega…

1 uur geleden

Valente alleen geschorst voor laatste wedstrijd tegen PEC Zwolle

Luciano Valente is alleen geschorst voor de laatste competitiewedstrijd van FC Groningen. Valente kreeg de…

2 uur geleden

Komend weekend ook geen treinen tussen Europapark en Assen

Naast de inmiddels bekende spoorstremming tussen het Hoofdstation en Station Europapark, die nog tot 12…

2 uur geleden