Categorieën: Nieuws

Krakers Waterskaap in Hoogkerk moeten pand binnen zes dagen verlaten

De krakers van de voormalige waterzuivering aan de Zuiderweg in Hoogkerk moeten voor woensdag vertrekken. Ze hebben het kort geding, dat Waterschap Noorderzijlvest tegen hen aanspande, verloren. 

De rechtbank in Groningen heeft donderdag bepaald dat het gebouw ontruimd moet worden. De krakers moeten in de loop van volgende week vertrekken en daarna zal de sloop van het pand snel beginnen.

Woonruimte en culturele ontmoetingsplek

De krakers vestigden zich in het pand in september 2023. Ze hebben het gebouw ingericht als woonruimte en culturele ontmoetingsplek, met onder andere een podium voor optredens en een houtkachel. Het waterschap, eigenaar van het pand, was daar niet blij mee. Ze vonden de situatie onwenselijk en onveilig en wilden het pand slopen.

Petitie

De krakers wilden niet vertrekken en startten een petitie. OOG maakte hier eerder een video-item over. De bewoners verzamelden ruim 1200 handtekening en overhandigde deze aan het waterschap. Het waterschap ging hier niet in mee en spande een kort geding aan.

Denise Overkleeft

Recente berichten

“Maandag veel bewolking, aan het eind van de week toenemende kans op regen”

De komende dagen verlopen grotendeels grijs. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis neemt aan het eind van…

2 uur geleden

Vernielingen gepleegd op Dirt Park Groningen, getuigen gezocht

Op het Dirt Park Groningen in de wijk Beijum zijn zondag vernielingen gepleegd. De beheerder…

2 uur geleden

Wielinga voor Vakwerk sluit na bijna zeventig jaar de deuren: “Economisch kan het niet meer”

Wielinga voor Vakwerk aan de Verlengde Hereweg sluit na bijna zeventig jaar definitief de deuren.…

3 uur geleden

Gestrande trein zorgt voor vertraging op spoor bij Assen

Treinreizigers tussen Groningen en Assen hebben zondagavond te maken gehad met vertraging. Door een gestrande…

5 uur geleden

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

7 uur geleden

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

8 uur geleden