Categorieën: Sport

De Boo pakt baanrecord en wereldrecord punten op 500 meter tijdens NK Afstanden, Huizinga wint 5.000 meter

Voor de tweede keer op rij heeft Jenning de Boo uit Groningen de 500 meter gewonnen tijdens het NK Afstanden. De Stadjer zette tijdens de eerste omloop de concurrentie al meteen op een flinke afstand. De tweede omloop ging nog een stukje harder.

Tijdens de eerste omloop versloeg De Boo met 34,17 Janno Botman (34,55) en Merijn Scheperkamp 34,57. Tijdens de tweede omloop zette De Boo een baanrecord neer op Thialf (34,05) en daarmee de rest van de concurrentie op ruim een halve seconde. Hij pakte het baanrecord af van de Japanner Tatsuya Shinhama. De Boo reed ook het 17 jaar oude wereldrecord punten van Jeremy Wotherspoon uit de boeken, met een totaal van 68,220.

Er was vrijdagavond meer Gronings succes. Chris Huizinga uit Garnwerd pakte de nationale titel veroverd op de 5000 meter. Huizinga dook twee seconden onder de tijd van nummer twee Beau Snellink. Met 6.08.38 pakte hij voor eerst in zijn carrière, een nationale titel op een individuele afstand. Zowel De Boo als Huizinga hebben zich daardoor geplaatst voor het WK van volgende maand.

Tom Veenstra

Recente berichten

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

4 uur geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

4 uur geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

5 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

6 uur geleden

Zeven personen aangehouden op Grote Markt na beroving

De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…

8 uur geleden

Vermaarde organisten geven zaterdag Passie- en Paasconcert in Martinikerk

De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…

8 uur geleden