Minister Eppo Bruins van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en Eddie van Marum, staatssecretaris Herstel Groningen, brachten woensdag een bezoek aan het Alfa-college.
Ze waren te gast bij de opleiding Technicus hout en restauratie aan de Protonstraat. De studenten die deze BBL-opleiding volgen, leren ambachtelijke bouw-, renovatie- en restauratiewerkzaamheden uit te voeren, vooral aan monumentale gebouwen. Met de BBL-opleiding Technicus hout en restauratie speelt het Alfa-college in op het tekort aan vakkrachten voor de versterking en restauratie van (erfgoed)panden in het aardbevingsgebied.
De politici kregen uitleg van docenten over wat die nieuwe BBL-opleiding inhoudt en medewerkers van de provincie Groningen vertelden over hun activiteiten in het kader van het Erfgoedprogramma om oplossingen voor het tekort aan vakkrachten te vinden. Bruins en Van Marum werden zelf ook even aan het werk gezet.
“Geweldig om te zien dat de vaardigheden die studenten op het Alfa-college leren, bijdragen aan het herstel van (erfgoed)gebouwen in Groningen,” zegt minister Bruins. “Ik heb gesproken met enthousiaste studenten en docenten, zij zijn de mensen die het restauratievak een impuls geven. In de regio waar vakmensen nodig zijn, worden precies deze mensen ook opgeleid.”
Futsal Groningen heeft vrijdagavond in Gorinchem met 4-3 verloren van ZVG Gagemax. (meer…)
Na een mistige start belooft zaterdag een rustige, zachte herfstdag te worden. De zon doet…
Ahmed Aboutaleb bezocht vrijdagmiddag Forum in Stad voor de promotie van zijn boek en tevens…
Brandwondenarts Sonja Scholten van het Martini Ziekenhuis is vrijdag benoemd tot erelid van de Nederlandse…
Het bestuur van Stichting Baasis, een scholenstichting waar ook de Quintusschool in Glimmen en de…
Ter gelegenheid van het Let’s Gro-festival verandert de Nieuwe Markt zaterdagmiddag in een rommeltuin. (meer…)