Categorieën: Nieuws

Aantal WW-uitkeringen vorig jaar licht gegroeid; toch goede kansen op werk

Ondanks een turbulent jaar steeg het aantal WW-uitkeringen vorig jaar beperkt in de provincie Groningen. Er ontvangen nog steeds minder mensen een uitkering dan vlak voor de coronacrisis, eind 2019.

Volgens uitkeringsinstantie UWV biedt het aanhoudende personeelstekort werkzoekenden dit jaar goede kansen op werk. Eind vorig jaar kregen 5.906 mensen in onze provincie een WW-uitkering. Dat zijn er 217 meer dan een jaar geleden. De toename van 3,8 procent is kleiner dan de landelijke toename van 8,7 procent.

Gezien de onzekere economische en maatschappelijke omstandigheden in 2024 is die stijging beperkt, aldus het UWV. Het aantal faillissementen en ontslagaanvragen steeg en zowel producenten als consumenten waren somber gestemd. Tegelijk zijn er meer werkenden dan ooit en vormen de personeelstekorten een belangrijke belemmering voor ondernemers. Het aantal WW-uitkeringen in de provincie Groningen is momenteel nog steeds 23 procent lager dan eind 2019, toen het economisch heel goed ging met Nederland.

Nog altijd zijn de kansen op werk voor veel werkzoekenden nog steeds gunstig, terwijl werkgevers vaak moeite hebben om personeel te vinden. De personeelstekorten blijven bestaan en dat komt onder andere doordat er de komende jaren veel mensen met pensioen gaan. Daardoor ontstaan extra vacatures.

Gert van Akkeren

Recente berichten

IJshockeyster Marée Dijkema plaatst zich niet voor Olympische Spelen

Marée Dijkema uit Groningen zal volgend jaar winter niet te zien zijn op de Olympische…

1 uur geleden

Hardnekkige bewolking tekent fris weekend

De zon heeft het komend weekend moeilijk om tussen de bewolking door te prikken. De…

11 uur geleden

Drachten ziet reclame voor Van Gogh in Groninger Museum niet zitten, maar borden komen er toch

Het gemeentebestuur van Smallingerland was niet van plan om reclameborden voor de tentoonstelling 'Hoe Van…

13 uur geleden

Verdachte (51) brandstichting in flat aan Oosterhamriklaan langer vast

De 51-jarige man uit Groningen, die wordt verdacht van het in brand steken van zijn…

14 uur geleden

Politie neemt handelswaar in beslag van verkopers namaakproducten

Een groep mannen en vrouwen die vrijdagmiddag nepproducten van Apple probeerden te slijten in de…

15 uur geleden

Replica van Hamas-tunnel op Grote Markt

Op de Grote Markt was vrijdagmiddag een kunstinstallatie te zien die een replica van een…

16 uur geleden