Foto via Provincie Groningen
Het Huis voor de Sport biedt vanaf komend voorjaar fietslessen aan op kinderdagverblijven in de provincie.
De proef in 2023 toonde aan dat kinderen sneller leren fietsen wanneer ze op jonge leeftijd met de fiets in aanraking komen. De provincie wil kinderen vanaf jonge leeftijd vertrouwd maken met de fiets en ouders aanmoedigen om vaker de fiets te gebruiken. Daarom krijgt het programma ‘Jong op de Fiets’ een subsidie van € 75.000 van de provincie Groningen.
Het programma richt zich op 2- tot 4-jarigen. De kinderen krijgen vier fietslessen van 1,5 uur, verzorgd door gekwalificeerde fietscoaches. De lessen worden in kleine groepen gegeven, zodat de kinderen veel persoonlijke aandacht krijgen.
De provincie hoopt 30 locaties, 750 kinderen en 1500 ouders te bereiken. Huis voor de Sport Groningen legt vanaf januari 2025 contact met gemeenten en kinderdagverblijven om mee te doen. In het voorjaar van 2025 moeten de eerste lessen starten.
De zaalvoetbalsters van Drs. Vijfje gingen vrijdagavond in de eerste ronde van de play-offs al…
Groningen kan de komende dagen rekenen op zonnig, droog en steeds warmer weer. Koningsdag verloopt…
Vanaf 12 mei wordt het Pedaalpad in Beijum opgeknapt. Tijdens de werkzaamheden worden onder meer…
Op dinsdag 6 mei starten werkzaamheden aan de Oosterbrug. Dat levert hinder op, maar de…
Tussen de Noorderbinnensingel, de Grote Kruisstraat en de Kruissingel in het Noorderplantsoen wordt op 24…
Festiviteiten door de hele gemeente deze zaterdag (en vrijdagavond) tijdens de viering van Koningsdag in…