Categorieƫn: Nieuws

Provincie Groningen opent subsidieloket voor amateurkunst en erfgoed

Vanaf 6 januari kunnen verenigingen en organisaties in Groningen weer subsidie aanvragen voor projecten rond amateurkunst, cultuur, erfgoed en de Nedersaksische taal. De provincie stelt in totaal 500.000 euro beschikbaar.

Subsidies variƫren van vijfhonderd euro voor erfgoedprojecten tot maximaal 50.000 euro per project. De regeling richt zich op vernieuwende activiteiten, zoals het verbinden van cultuur en het sociale domein, en projecten die het gebruik van het Nedersaksisch bevorderen.

Aanvragen worden in vijf rondes beoordeeld, met deadlines op 1 februari, 1 april, 1 juni, 1 september en 1 november. De subsidie wordt toegekend op volgorde van binnenkomst. De regeling is onderdeel van het programma Cultuur is de basis! waarmee de provincie inzet op een toegankelijk en divers cultuuraanbod. Meer informatie en voorwaarden zijn te vinden op de website van de provincie.

Tom Veenstra

Recente berichten

Bypass van Ring-Zuid naar Europaweg komend weekend dicht

Wie komend weekend van de zuidelijke ringweg (uit de richting Drachten) afslaat richting bijvoorbeeld het…

29 minuten geleden

Rover wil duidelijkheid over vertraging werkzaamheden Hoofdstation: ‘Moeten vakantieplannen op de schop?’

Reizigersorganisatie Rover is niet blij met de onduidelijkheid van ProRail over de vertraging bij de…

39 minuten geleden

Man (26) opgepakt voor brandstichting in Market Hotel, restaurant blijft rest van de week dicht

De politie heeft een 26-jarige man uit de gemeente Westerkwartier aangehouden op verdenking van brandstichting…

1 uur geleden

Wakker worden in het witte Groningen, code geel verlengd tot middaguur

Voor fietsers was het waarschijnlijk minder fijn, maar de twee tot vijf centimeter sneeuw zorgde…

2 uur geleden

Zaalvoetbaltoernooi in Zwolle levert ruim zevenduizend euro op voor UMCG Transplantatiefonds

Het UMCG Transplantatiefonds is de 'winnaar' van de 22e editie van het Zwolse Goede Doelen…

3 uur geleden

Daley (10) uit Heerenveen haalde al meer dan 12.000 euro op voor Ronald McDonald Huis in Stad

Daley Idzinga (10) uit Heerenveen fietst in later deze maand 94,3 kilometer om geld in…

3 uur geleden