Categorieën: Nieuws

Gemeente: ‘geen strafbare feiten in voormalige jeugdsynagoge’

De bijeenkomsten in de voormalige jeugdsynagoge hebben niet geleid tot openbare ordeverstoringen en strafbare feiten. Dat antwoordt het college op vragen van de PVV.

Volgens de PVV is het in tijden van oplaaiend antisemitisme uitermate pijnlijk voor de Joodse gemeenschap in Groningen dat in het pand aan de Haddingedwarsstraat eerder dit jaar een anti-Israëlbijeenkomst plaatsvond.

De gemeente verwijst in haar antwoord naar eerdere vragen van het CDA. Sinds de voormalige jeugdsynagoge een jaar geleden is gekraakt, zijn er bij de diverse bijeenkomsten geen strafbare feiten geconstateerd. Er is dan ook geen reden om in te grijpen.

Volgens het college van B&W hebben de krakers aangegeven vrijwillig te vertrekken als de gemeente daadwerkelijk plannen heeft voor het pand. Een juridische uitzettingsprocedure, waar de PVV om vraagt, is nu nog steeds niet mogelijk.

Gert van Akkeren

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

11 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

51 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden