Categorieën: Nieuws

Terugkijken op hoge snelheid: timelapse van terugplaatsing seinhuis en loopbrug op Hoofdstation

Tweeënhalve week geleden plaatste een aannemer het monumentale seinhuis en de loopbrug (passerelle) terug op hun oorspronkelijke plek op het Hoofdstation. Wie de grote hijsklus nog een keer helemaal wil beleven, kan de twee dagen durende operatie nu terugkijken in ruim een minuut.

ProRail liet een timelapse maken van de twee dagen durende hijsklus. Die is nu klaar en te zien in de onderstaande video.

In de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 werd de loopbrug op zijn plek gehesen. De nacht erna was het de beurt aan het monumentale seinhuis. De klus zou eigenlijk een weekend eerder plaatsvinden, maar werd een week uitgesteld omdat de grote kraan die de klus moest klaren kapot ging.

Het monumentale seinhuis en de loopbrug moesten ruim twee jaar geleden plaats maken vanwege de werkzaamheden op het Hoofdstation. Op de oude plek werd een bouwkuip aangelegd om de ondergrondse voetgangerspassage, fietstunnel en fietsenstalling aan te kunnen leggen. Daarom werden de gebouwen tijdelijk verplaatst naar perron 3. In de afgelopen twee jaar zijn de monumentale gebouwen volledig gerestaureerd.

Tom Veenstra

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

8 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

27 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden