Categorieën: Nieuws

Spoorkwartier krijgt 400 appartementen, kantoren, horeca en hotels

Het nieuwe Spoorkwartier, aan de zuidkant van het Hoofdstation, moet een levendige stadswijk worden. Dat blijkt uit het concept stedenbouwkundig plan dat nu is vastgesteld.

Het Spoorkwartier wordt een moderne stadswijk met woningen, kantoren en winkels. Met de komst van de zuidentree naar het hoofdstation en het nieuwe Zuidplein krijgt Groningen een nieuwe verbindingsroute voor fietsers en voetgangers tussen het station en de zuidelijke wijken.

Waar lange tijd een rangeerterrein was, tussen het hoofdstation en de Rivierenbuurt, ontwikkelt zich de komende jaren een levendige wijk. Er komen circa 400 koop- en huurappartementen in verschillende prijsklassen. Ook komt er 30 duizend m2 aan kantoorlocaties en is er ruimte voor horeca, hotels en maatschappelijke voorzieningen.

Het is nog niet zeker of de nieuwe grote concertzaal, die over een aantal jaren de Oosterpoort moet vervangen, een plek krijgt in het Spoorkwartier. Wel komt er groen in de openbare ruimte, op gevels en daken en in binnentuinen. De gebouwen worden op duurzame wijze verwarmd en gekoeld. Het gebied wordt autoluw. Parkeren kan in een centrale parkeergarage die bereikbaar is vanaf het Emmaviaduct.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

34 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden