Categorieën: Nieuws

Opnieuw extra geld in subsidiepot die volwassenen met krappe beurs laat sporten

Volwassenen die rond het bestaansminimum leven, kunnen al een aantal jaar een beroep doen op geld uit het Volwassenenfonds Sport & Cultuur van de gemeente. Daarmee kunnen ze bijvoorbeeld naar sport- of cultuurlessen. De regeling wordt steeds populairder, want het gemeentebestuur moet voor de tweede keer dit jaar extra geld in de subsidiepot stoppen.

Dat de pot vaak niet toereikend is, werd de afgelopen jaren al meermaals duidelijk. Maar dit jaar kwamen er zoveel aanvragen binnen dat in me het beschikbare budget al uitgeput was. Vanuit het armoedebeleid stopte de gemeente toen al een ton extra in de subsidiepot.

De vraag was echter zo groot, dat zelfs dit extra budget eind juni ook al volledig benut was. Daarom wil het gemeentebestuur nu nog eens zestigduizend euro in het Volwassenenfonds steken. Het geld gaat wel alleen naar inwoners die vorig jaar al naar zwemles, muziekles, fitness, voetbal, theater- of dansles gingen dankzij de regeling. Daarvoor wordt in totaal zestigduizend euro extra in de subsidiepot gestopt.

Tom Veenstra

Recente berichten

KNMI waarschuwt voor gladheid door sneeuw

Weggebruikers moeten in de nacht van maandag op dinsdag en dinsdagochtend rekening houden met gladheid…

52 minuten geleden

“Komende dagen bewolkt en sneeuw, overdag temperaturen rond het vriespunt”

De komende dagen gaan een winters weerbeeld opleveren. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis komt de temperatuur…

8 uur geleden

Hotel op Grote Markt ontruimd vanwege brand in kelder

In een kelder van een hotel aan de Grote Markt heeft zondagavond brand gewoed. Voor…

8 uur geleden

Deel Helperzoom vanaf maandag ruim twee maanden dicht

Een deel van de Helperzoom is vanaf maandagochtend 10 februari vanaf 07.00 uur afgesloten vanwege…

8 uur geleden

Drie jaar oorlog in Oekraïne; Sociale Brigade organiseert grote inzamelingsactie

Op 24 februari is het precies drie jaar geleden dat Russische troepen Oekraïne zijn binnengevallen.…

9 uur geleden

Komende dagen mogelijk enkele centimeters sneeuw: “Dooien doet het nauwelijks”

De komende dagen krijgen we naar alle waarschijnlijkheid te maken met sneeuw. Volgens OOG-weerman Johan…

10 uur geleden